Svařované pletivo

Svařované pletivo

Svařované pletivo (nebo také svařovaná síť) je výbornou volbou pro všechny, kteří hledají jednoduché a odolné oplocení. Je vyvinuto pro vyšší zátěž, než klasické pletené pletivo a ještě navíc o poznání atraktivněji vypadá. Kde jej použít a v čem vyniká?

Co je to svařované pletivo?

Klasické pletené pletivo spojuje jednotlivé dráty pomocí záhybů, které se vzájemně „drží“. Toto spojení je sice jednoduché, ale zároveň umožňuje „rozpletení“ plotu. U svařovaného pletiva (jak název napovídá), jsou spoje jednotlivých drátů řešeny bodovým svárem.

Díky svárům je pletivo odolnější, pevnější a méně náročné na vypnutí při montáži. S ohledem na svou konstrukci spolehlivě zadrží menší hospodářská zvířata a domácí mazlíčky včetně psů, kteří někdy hravě dovedou pletené pletivo rozplést.

Svařovaná pletiva se obvykle vyrábějí z pozinkovaných ocelových drátů o průměru 2–2,5 mm, které jsou potaženy vysoce přilnavým plastem. Prodejci nabízejí krom různých výšek i různé velikosti ok, která mohou být obdélníková nebo čtvercová.

Pro a proti svařovaného pletiva

Svařované pletivo - výhody

Kromě atraktivnějšího vzhledu oproti pletenému pletivu využijete i další výhody.

  • Je pevnější než klasické pletivo
    S ohledem na pevné spojení jednotlivých drátů tvoří svařovanou síť, která se méně kroutí a není tak náročná k napínání. Jednotlivé dráty jsou uchycené pevně v neměnné pozici.
  • Namontujete jej bez vázacích a napínacích drátů
    Svařované pletivo se dodává v celých rolích, které přichytíte pouze pomocí spon a kleští na všechny sloupky (které je třeba betonovat), čím se eliminuje přítomnost vázacího drátu. Žádné napínací dráty nahoře, dole, ani uprostřed. Samotné pletivo je díky výrobě již napnuté.
  • Nabízí větší výdrž, než klasická pletiva
    Protože je na rozdíl od klasického pletiva vzájemné uchycení drátů pevné, nehrozí odírání ochranných vrstev a pletivo déle vydrží.

Přes všechny uvedené výhody se odolná a pevná konstrukce může stát Achillovou patou svařovaných pletiv. Pokud z nich budete chtít stavět ploty ve svazích se sklonem větším než 5 stupňů, budete je muset realizovat pomocí odskoků (schodovitě). To znamená z pletiva stříhat jednotlivé plotové díly (úseky mezi sloupky).

Kde jej můžete použít?

Svařované pletivo - pozinkovaný drát

Svařované pletivo je určeno k oplocení jakýchkoliv nemovitostí, u kterých se nespokojíte se vzhledem klasického čtyřhranného pletiva, ale zároveň požadujete dlouhou životnost a minimální údržbu. Standardní šířka plotového pole (vzdálenost mezi dvěma zabetonovanými sloupky) je u svařovaného pletiva 2,5 m. V příhodných terénních podmínkách ji můžete prodloužit až na 3 m.

Pokud hledáte atraktivní řešení pro váš plot, ale svařované plotové panely jsou pro vás cenově nedostupné, zvolte tuto zlatou střední cestu. Za přijatelnou cenu získáte vysokou kvalitu a vyšší pevnost než u klasického pletiva.

Pro kvalitní svařovaná pletiva nemusíte chodit daleko!

Vyrábíme i prodáváme kvalitní svařovaná pletiva. Vyberte si z naší nabídky produktů vyráběných ve Francii.

Kompletní nabídka svařovaných pletiv