Svařované plotové panely

Svařované plotové panely

Svařované plotové panely patří do vyšší třídy v segmentu oplocení. Vynikají jednoduchou montáží, vysokou pevností a elegancí. Lze je dokonce přizpůsobit konkrétnímu objektu. Jaké existují druhy svařovaných panelů a kdy je můžete použít?

Jak vypadají svařované plotové panely?

Svařované plotové panely jsou plotové dílce, kterými vyplníte plotové pole (vzdálenost mezi sloupky). Jedná se o pevné díly o délce přibližně 2,5 m tvořené jednotlivými (vzájemně svařenými a poté povrchově upravenými) dráty o průměru 4–8 mm.

Zatímco spodní okraj plotových panelů bývá úhledně zarovnán, v horní části jednotlivé vertikální dráty přečnívají přes poslední vodorovný drát za účelem zvýšení ochrany oploceného objektu. Svařované panely se v terminologii „plotařů“ dělí na dvě hlavní skupiny:

 • Svařované panely 2D
  Jsou panely, které jsou při pohledu od sloupku „ploché“. Působí jednodušším dojmem, přičemž pevnost a stabilita panelu je zajištěna dvojitým horizontálním drátem.
 • Svařované panely 3D
  Mají v plotovém poli jeden (nebo více) prolisů, kterými se docílí atraktivnějšího vzhledu a hlavně vyšší pevnosti a stability.

Výhody svařovaných panelů

Svařované panely 3D

Pokud vyberete plot ze svařovaných panelů, získáte tím širokou paletu výhod, z nichž mnohé jsou s ohledem na technické řešení schopny nabídnout právě jen svařované panely.

 • Montáž bez pomůcek
  Plot ze svařovaných panelů je stavebnicový systém. Od chvíle, kdy budete mít přimontované sloupky se obejdete bez nářadí. Vše se totiž montuje pouhým „zacvakáváním“ plotových dílců do sloupků.
 • Záruka proti korozi
  Svařovaným panelům poskytuje ochranu více vrstev. Všechny panely jsou totiž nejprve žárově zinkovány a poté ošetřeny kvalitním lakováním v barvě podle preferencí zákazníka.
 • Až 200 odstínů RAL
  Jen málokterý plot se barevně dokáže přimknout k oplocenému objektu tak, jako právě svařované panely. Barvu sloupků a panelů můžete různě kombinovat až z 200 odstínů RAL.
 • Originální sloupky
  Pro kompletní realizaci oplocení si vystačíte s jedním provedením sloupku, který je chytře konstruován pro použití jako rohový, koncový i průběžný.
 • Plot nepotřebuje vzpěry
  U plotu z panelů nemusíte přemýšlet o tom kolik vzpěr musíte rozmísti a ke kterému sloupku. Tento typ oplocení totiž žádné vzpěry nepotřebuje. Vše zařídí panel ve spojení se sloupkem.
 • Možnost zaříznutí panelů
  V případě nutnosti zachování estetického vzhledu je možné panely zkrátit dle potřeby.
 • Široká škála bran, branek a doplňků
  Pestrá nabídka bran a branek se shodnou výplní je u většiny prodejců standardem. Někteří ovšem dokáží nabídnout i další doplňky, jako jsou třeba stínící lamely.

Nevýhody svařovaných panelů

Svařované plotové panely - plot

Každá mince má dvě strany a platí to i u plotů ze svařovaných panelů.

 • Při výměně dílu musíte dokoupit speciální sloupek
  Pokud potřebujete vyměnit poškozené pole, je třeba dokoupit speciální dělený sloupek pro uzavření oplocení (abyste nemuseli demontovat celou plotovou stranu).
 • Oplocení patří k těm dražším
  Možnosti a kvalitní zpracování, které svařované plotové panely nabízejí se logicky projevuje v jejich ceně. Oplocení je dražší, než klasické či svařované pletivo.
 • Pečlivé rozmístění sloupků
  Plot z panelů nepotřebuje vázací drát, napínací drát, ani vzpěry. Vyžaduje ovšem precizní měření při usazování a zabetonování jednotlivých sloupků tak, aby byla jejich pevná rozteč zachována.
 • Na speciální barvy si počkáte
  Nestandardní barvy (a také výšky) prodejci zajišťují individuálně. Obvykle výroba takových plotů zabere přibližně 4 týdny. Oplocení v takovém případě nemáte k dispozici obratem.

Kde můžete svařované panely použít?

Svařované panely na plot

S plotovými svařovanými panely se nejčastěji setkáte u oplocení rodinných domů, oplocení zahrad a větších objektů, jako jsou školy, sportovní areály či průmyslové areály. Bez podhrabových desek je můžete použít na rovině a v terénu s maximálním sklonem 5 stupňů. Ve svažitějším terénu a s podhrabovými deskami musíte tento plot postavit pomocí odskoků (schodovitě).

Oplocení z panelů je ve srovnání s pletivem pevnější a odolnější. Při použití odpovídajících doplňků (např.: bavolety, ostnatý drát, podhrabové desky), lze ještě více zvýšit úroveň zabezpečení.

Pro kvalitní svařované panely nemusíte chodit daleko!

Vyrábíme, prodáváme i montujeme kvalitní ploty ze svařovaných panelů. Vyberte si z naší nabídky produktů vyráběných ve Francii.